Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Κακή εμφάνιση...κακό αποτέλεσμα(ΑΕΦ 1-1 Φωκικός)

Σε κακή μέρα βρέθηκε σήμερα το μεσημέρι η ΑΕΦ στο Μπάμπης Παπαχαντζής με αντίπαλο τον ουραγό της Βαθμολογίας Φωκικό. Οι παίχτες του Γιάννη Προβίδα
βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 33ο λεπτό χάρη σε γκολ του Αραπίτσα, αλλά τελικά πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Γκουντρουμπή στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.
Οι σημαντικότερες φάσεις του αγώνα:
4’ Σέντρα του Μηνά, ο Ετόφ σουτάρει εξ επαφής αλλά μπλοκάρει ο Κεχαγιάς
12’ Απευθείας Φάουλ του Νικούλη, Μπλοκάρει Ο Κεχαγιάς
19’ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ιακοβάκη, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ
25’ Καλή ατομική προσπάθεια του Γεωργουσόπουλου, σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ
30’ Ο Καμβήσης βουτάει στη μεγάλη περιοχή και ο Διαιτητής  του δείχνει Κίτρινη Κάρτα για θέατρο
33’ΓΚΟΛ  Ο Γεωργουσόπουλος σουτάρει από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και στην επαναφορά της μπάλας, ο Αραπίτσας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πατσιαλή κάνοντας το 0-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου
57’ Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, στη θέση του Ιακωβάκη ο Ρετζιλάς
60’ Αλλαγή και για την ομάδα του Φωκικού, στη θέση του Αντωνόπουλου ο Αρβανίτης
64’ Ο Φωκικός βγαίνει στην κόντρα με τον Σβίγγο να στέλνει τη μπάλα πολύ ψηλά αουτ
66’ Ο Ετόφ πλασάρει πίσω στο Νικούλη, με τον δεύτερο να σουτάρει δυνατά αλλά άστοχα
69’ Ο Γεωργουσόπουλος σουτάρει από πλάγια θέση μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Πατσιαλή και κατέληξε άουτ
70’ Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας, στη θέση του Ζαφειρίου ο Γκουντρουμπής
72’ Ο Φωκικός ξανά στην κόντρα, ο Γεωργουσόπουλος σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε ελάχιστα αουτ
74’ Δεύτερη αλλαγή για τον Φωκικό, στη θέση του Σβίγγου ο Λιμπέρης
80’ Σέντρα του Μηνά από πλάγια δεξιά, η μπάλα περνάει ανάμεσα από όλους του επιθετικούς και ο Κεχαγιάς διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ
82’ Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, στη θέση του Γκαντιά ο Κουλτσιάκης
85’ Ο Νικούλης εκτελεί κόρνερ, ο Γκουντρουμπής παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει ο Κεχαγιάς
86’ Τρίτη αλλαγή και για τον Φωκικό, στη θέση του Γεωργουσόπουλου ο Αθανασιάδης
88’ Πλάγιο του Κουλτιάκη, ο Ετόφ πήρε την κεφαλιά μέσα στη μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ
93’ ΓΚΟΛ Πλάγιο του Κουλτσιάκη ξανά στην καρδιά της μεγάλης περιοχής, ο Γκουντρουμπής αυτή τη φορά πήρε την κεφαλιά ανάμεσα από πολλά κορμιά  στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Α.Ε. Φαρκαδόνας: Πατσιαλής, Νάκου, Γκαντιάς, Φορτούνης, Κουμπούρας, Μηνάς, Διβανές, Ζαφειρίου, Ετόφ, Νικούλης, Ιακωβάκης
Φωκικός: Κεχαγιάς, Καμβύσης, Μαυρούδης, Μουζασβίλι, Ζανιάς, Ουατάρα, Αντωνόπουλος, Μπον Νουσκ, Γεωργουσόπουλος, Σβίγγος, Αραπίτσας