Κυριακή 19 Απριλίου 2015

Απέδρασε με το «Χ» ο Ηρακλής από το Ριζαριό(αποτελέσματα)

Δύο λεπτά χαλάρωσης ήταν αρκετά για να χάσει ο Ηρακλής τη νίκη μέσα από τα χέρια του, σήμερα το πρωί στην έδρα του Ριζαριού. Το συγκρότημα των μπλε, υπό τις οδηγίες του Ευριπίδη Λόκα, παρότι παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες και περίπου 18' λεπτά αγωνιζόταν με εννέα παίχτες(έναρξη αγώνα) όχι μόνο δεν ηττήθηκε αλλά παραλίγο να σημειώσει ακόμη μία νίκη στα τελευταία θετικά αποτελέσματα. Το σκορ άνοιξε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καματσέλου στο 55' και λίγα λεπτά αργότερα ο Γκράβας Γ. από κοντά έκανε το 0-2. Λίγο η κούραση, λίγο οι μηδενικές βοήθειες παιχτών από τον πάγκο ήταν η αιτία που στο 75' και 77' λεπτό ο Ηρακλής χωρίς να το καταλάβει δέχθηκε δύο γκολ, σημειώνοντας το τελικό 2-2. Γκράβας Κ, και Μαργέλος φόρεσαν και αυτοί σήμερα την φανέλα του Ζάρκου για να βοηθήσουν λίγες μόλις αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.