Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

Νίκη...«ανάσα» για την ΑΕΦ απέναντι στον Τύρναβο

Την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα της Φαρκαδόνας που επικράτησε την αντίστοιχη του Τυρνάβου με σκορ 1-0 χάρη σε γκολ του
Ετόφ. Το συγκρότημα του Γιάννη Προβίδα μπορεί στο 1ο ημίχρονο να μην ήταν καλύτερο του αντιπάλου του, αλλά στο 2ο ανέβασε στροφές, πήρε την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφερε να προσθέσει τρεις πολύτιμους βαθμούς στον βαθμολογικό του πίνακα!

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

3' Η Πρώτη φάση του αγώνα ανήκει στον Τύρναβο, με τον Κρίτσα να σουτάρει και τον Πατσιαλή να μπλοκάρει σταθερά την μπάλα
6' Ο Λίταινας βγαίνει απέναντι από τον Πατσιαλή αλλά ο πορτιέρο της ΑΕΦ διώχνει σωτήρια με τα πόδια
10' Ο Νικούλης εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Παπαγιάννης με δυσκολία μπλοκάρει την μπάλα
21' Ετόφ και Νικούλης συνδυάζονται άψογα με τον τελευταίο να σουτάρει και η μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαγιάννη
36' Γυριστό σουτ του Ετόφ ύστερα από λάθος συνεννόηση τερματοφύλακα και αμυντικών του Τυρνάβου, περνά για λίγο άουτ. Στην ακριβώς
επόμενη φάση επικίνδυνη παράλληλη μπαλιά του Μηνά, δεν προλαβαίνει ο Ιακωβάκης να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
38' Κεφαλιά του Καρλιάμπα απειλεί την εστία του Πατσιαλή
45' Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους ύστερα από σουτ του Μπαξεβάνου έξω από την μεγάλη περιοχή του Πατσιαλή
47' Ο Νικούλης εκτελεί κόρνερ, η άμυνα του Τυρνάβου δεν διώχνει την μπάλα με αποτέλεσμα ο Φορτούνης να σουτάρει και ο Παπαγιάννης να μπλοκάρει τη μπάλα
50' Ο Τασιούλης βρέθηκε αφύλαχτος μέσα στην περιοχή της Φαρκαδόνας, σούταρε δυνατά αλλά ο Πατσιαλής και με την βοήθεια του δοκαριού της εστίας του έδιωξε τον κίνδυνο
51' Μηνάς, Νικούλης και Διβανές συνεργάζονται άψογα με τον τελευταίο να σουτάρει δυνατά και η μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από την εστία του Τυρνάβου
61' Σέντρα του Ιακωβάκη, ο Ετόφ παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει και σε αμυντικό των φιλοξενούμενων και να περνά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαγιάννη
63' ΓΚΟΛ: Ο Ιακωβάκης εκτελεί φάουλ και ο Ετόφ με καρφωτή κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την Φαρκαδόνα
80' Ο Ιακωβάκης εκτελεί απευθείας κόρνερ και ο Παπαγιάννης διώχνει με τις γροθιές
86' Σέντρα σουτ του Μηνά απειλεί την εστία των γηπεδούχων

ΑΕ Φαρκαδόνας: Πατσιαλής, Νάκου, Γκαντιάς, Φορτούνης, Κουμπούρας, Αετόπουλος, Μηνάς(87' Γκουντρουμπής), Διβανές(69' Ζαφειρίου), Ετόφ(90+ Ρετζηλάς), Νικούλης, Ιακωβάκης

Τύρναβος 2005: Παπαγιάννης, Αιβάζης, Μπαρούτας, Καρατάσιος, Καρλιάμπας,
Μπαξεβάνου, Κρίτσας(81' Σβερκούλης), Τασιούλης, Παπαχρήστος(67' Γελαλής), Λίταινας, Χριστίδης(55' Κόκκορας)