Κυριακή 27 Δεκεμβρίου 2015

Ο Ηρακλής ξεπέρασε και το «εμπόδιο» της Χρυσαυγής - Φωτογραφίες

Αν και δεν ικανοποίησε ιδιαίτερα, ο Ηρακλής Ζάρκου πέτυχε σήμερα το απόγευμα την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1' ερασιτεχνικής με αντίπαλο την ομάδα της Χρυσαυγής. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μετά από ασίστ του Καματσέλου ο Παππάς στο 25ο λεπτό, αφιερώνοντας μάλιστα το γκολ στους φίλους του που ήρθαν από την Φαρκαδόνα για να τον δουν. Η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 38'ο λεπτό αν και ο Ηρακλής είχε και δύο δοκάρια σε προηγούμενες ευκαιρίες. Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης του δευτέρου ημιχρόνου ο Τέλιος πέτυχε γκολ και έδωσε λύση στην επιθετική αστοχία του Ηρακλή. Άτυχος για ακόμη μια φορά στάθηκε ο εξαιρετικός φέτος σέντερ φορ του Ηρακλή, Κυριάκος Καματσέλος που κέρδισε πέναλτι μεν αλλά χτύπησε στο μάτι και αναγκάστηκε να μεταφερθεί στο Κέντρο Υγείας. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκράβας που είχε περάσει λίγα λεπτά πριν στη θέση του Παππά και έγραψε το τελικό 3-1.

Γλίνος-Τζούρτζια 1-2
Κρήνη-Καρυές 1-5
Αρδάνι-Ριζαριό 3-0
Μεγαλοχώρι-Ταξιάρχες 3-1
Αγία Κυριακή-Αστέρας 3-1
Πύργος-Καλύβια 4-0
Ζάρκο-Χρυσαυγή 3-1
Λόγγος-Μπάρα 0-4