Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

«Αγχωτική» νίκη του Ηρακλή με αντίπαλο το Λόγγο - Φωτογραφίες

Μπορεί η σημερινή εμφάνιση να μην ήταν σαν τις προηγούμενες αλλά ο Ηρακλής κατάφερε και πέτυχε μια αγχωτική μεν αλλά πολύτιμη δε νίκη απέναντι στο αθλητικό σωματείο του Λόγγου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου με ωραία αντεπίθεση, έμειναν με 9 παίχτες και όμως μέχρι το 70'ο λεπτό της αναμέτρησης κρατούσαν την νίκη στα χέρια τους και αυτό τους κάνει άξιους αντιπάλους. Ο Παππάς κατάφερε να ξεκλειδώσει την άμυνα των φιλοξενούμενων και να ισοφαρίσει το παιχνίδι, ενώ λίγα λεπτά πριν ο Αντωνίου με εκτέλεση πέναλτι δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ο Καματσέλος στο 80'ο λεπτό με κεφαλιά και ο Αναγνώστου Π. στο 90'ο λεπτό με ωραίο πλασέ διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.