Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2016

Ισόπαλο το ντέρμπι του Ζάρκου,άνετα το Πετρωτό,ήττα για την ΑΕΦ

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το σημερινό τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον Ηρακλή Ζάρκου και τους Μαύρους Αετούς της Κρήνης. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1'ο λεπτό
της αναμέτρησης με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν αρχικά με τον Παππά και να παίρνουν κεφάλι στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αναγνώστου Π. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους ποδοσφαιριστές της Κρήνης. Η άλλη ομάδα του Δήμου μας στο πρωτάθλημα της Α1' η Θύελλα Πετρωτού ξεπέρασε άνετα με σκορ 0-5 το εμπόδιο της Χρυσαυγής, με γκολ των Αλεξόπουλου(2),Ρίζου(2) και Γκίνη.

Τέλος η Φαρκαδόνα γνώρισε νέα ήττα στην Φιλιππιάδα (γκολ στο 57΄ο Γήττας) και πλέον η βαθμολογική θέση της ομάδας είναι πάρα πολύ δύσκολη