Κυριακή 3 Ιανουαρίου 2016

Διπλό με «υπογραφή» Βανακάρα για τον Ηρακλή στον Παλαιόπυργο

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1' ερασιτεχνικής πέτυχε σήμερα το πρωί στον Παλαιόπυργο η ομάδα του Ηρακλή Ζάρκου, καθώς επικράτησε με σκορ 1-3 επί του Αστέρα. Αν και ο γηραιός παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες, βρέθηκε για ακόμη μια φορά πίσω στο σκορ, νίκησε τον Αστέρα και τον κακό αγωνιστικό χώρο
και έφθασε τους 19 βαθμούς μία στροφή πριν ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος. Ο Αναγνώστου Α. ισοφάρισε για τον Ηρακλή στο 21'ο λεπτό, ενώ την νίκη έδωσε με δύο γκολ στο 25'ο και 43'ο λεπτό ο αριστερός οπισθοφύλακας της ομάδας Γιώργος Βανακάρας. Ο τραυματισμός του Αντωνίου στο 33'ο λεπτό ήταν και η αιτία επιστροφής του προπονητή των μπλε Χρήστου Αρχοντή στους αγωνιστικούς χώρους έπειτα από μήνες, ενώ θετική ήταν η παρουσία των νεαρών Γρηγορίου και Κωστίμπα!

Κρήνη-Γλίνος 4-0
Καρυές-Αρδάνι 4-0
Πετρωτό-Μεγαλοχώρι 1-0
Ριζαριό-Αγ. Κυριακή 3-1
Ταξιάρχες-Πύργος 1-3
Αστέρας-Ζάρκο 1-3
Καλύβια-Λόγγος 2-4
Μπάρα-Χρυσαυγή 6-0