Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Παλικαρίσια νίκη του Ηρακλή στους Ταξιάρχες...με πρωταγωνιστές Λιάπη και Καματσέλο

Ταξιάρχες 2-3 Ζάρκο
Νίκη πάση θυσία για βαθμολογικούς λόγους ήθελαν σήμερα το απόγευμα και οι δύο ομάδες
του Δήμου Φαρκαδόνας, αλλά τελικά το συγκρότημα του Χρήστου Αρχοντή ήταν αυτό που πρόσθεσε τους τρεις βαθμούς στον πίνακα της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου της Α1' ερασιτεχνικής κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17'ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε πολύ αργότερα και συγκεκριμένα στο 70'ο λεπτό, όταν ο Κύρκος κέρδισε πέναλτι και ο Λιάπης που ανέλαβε την εκτέλεση έκανε το 1-1. Λίγα λεπτά αργότερα οι μπλε και πάλι με τον Mr Goal Γιώργο Λιάπη να σκοράρει κάνοντας το 1-2, πήραν κεφάλι στο σκορ. Στο 85'ο λεπτό ο ρέφερι της αναμέτρησης καταλόγισε "τραβηγμένο" πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων από μαρκάρισμα του Καματσέλου και έτσι με την εύστοχη εκτέλεση του, το 2-2 έμοιαζε να είναι το σκορ της αναμέτρησης. Τα τελευταία λεπτά στο γήπεδο των Ταξιαρχών όμως επιφύλασσαν μεγάλες συγκινήσεις, αφού ο Λιάπης αυτήν την αφορά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, στο δεύτερο πέναλτι που κέρδισε ο γηραιός που πίεζε για το γκολ, που τελικά ήρθε με τον Καματσέλο στο 93'ο λεπτό της αναμέτρησης μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς όπως ήταν λογικό!