Σάββατο 16 Ιανουαρίου 2016

Ο «Πηνειός» νίκησε τον «Άτραξ»

Τοπικό ντέρμπι από τα παλιά, τα πολύ παλιά θα λέγαμε διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Κεραμιδίου εκεί που η τοπική ομάδα υποδέχθηκε τον Άτραξ Πηνειάδας για
το πρωτάθλημα της Β' ερασιτεχνικής. Και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη όχι μόνο για το γόητρο αλλά και για την προσπάθεια που κάνουν έτσι ώστε να διεκδικήσουν μια θέση για την άνοδο στην Α1' κατηγορία. Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της έντονης βροχόπτωσης οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς, στο 5ο' λεπτό της αναμέτρησης, με τον Άτραξ να ισοφαρίζει το παιχνίδι περίπου στο 30' λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι λίγα λεπτά αργότερα πήραν ξανά προβάδισμα στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο το Κεραμίδι πίεσε από την αρχή πέτυχε και τρίτο γκολ και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό Πηνειός Κεραμιδίου 3-1 Άτραξ Πηνειάδoς!