Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2016

Τα Καλύβια πέρασαν με 0-2 από το Ζάρκο - ΦΩΤΟ

Μία ακόμη ήττα για τον Ηρακλή Ζάρκου επιφύλασσε η σημερινή αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α1' ερασιτεχνικής. Οι μπλε υποδέχθηκαν το σωματείο των Μεγάλων
Καλυβίων σήμερα το πρωί και βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ μόλις στο 5'ο λεπτό ύστερα από τρομερό σουτ του Μπήχτα που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Καρακυρίτση, ενώ το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε στο 28'ο λεπτό με πλασέ του Ποτσέτου. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίχτες στο 39'ο λεπτό ύστερα από δεύτερη κίτρινη που αντίκρισε ο Παπαναγιώτου αλλά οι γηπεδούχοι που βρέθηκαν σε κακή ημέρα δεν κατάφεραν να αλλάξουν το σκορ. Στο 83'ο λεπτό ο Ηρακλής μένει και αυτός με 10 παίχτες ύστερα από απευθείας κόκκινη του Παππά, για εξύβριση του διαιτητή της αναμέτρησης κ. Λεωνίδα. Αξίζει να σημειωθεί πως μετά το τέλος της αναμέτρησης παίχτες, προπονητής και διοίκηση συγκεντρώθηκαν όλοι μαζί, προκειμένου να μιλήσουν για την αγωνιστική κάθοδο της ομάδας τα τελευταία παιχνίδια!

Τα αποτελέσματα: 24 αγωνιστική
Αχιλλέας Μπάρας – Γλίνος 1-0
Λόγγος – Χρυσαυγή 1-0
Ζάρκο – Καλύβια 0-2
Πύργος – Αστέρας 3-0
Αγ.Κυριακή – Ταξιάρχες 4-0
Μεγαλοχώρι – Ριζαριό 4-2
Αρδάνι – Πετρωτό 4-3